top of page

Living in France

زندگی در فرانسه

در طول دویست سال اخیر، رابطه کشور فرانسه با ایران فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. در این دوران ما ارتباط فرهنگی زیادی با این کشور داشتیم و همزمان بر آنها تأثیر گذاشتیم و از آنها تأثیر پذیرفتیم. در این وبگاه تلاش داریم شما را با فرانسه امروز آشنا کنیم، چرا که فرانسه امروز دیگر مانند 30 یا 40 سال پیش کشوری نسبتا یکدست با مردمانی اغلب اروپایی، چشم رنگی و موی طلایی نیست. ترکیب جمعیتی و ظاهر شهرهای این کشور بسیار تغییر کرده‌اند. همچنین با برخی از مسایل زندگی در این کشور آشنا می‌شوید که در صورت مناسب بودن، می‌توانیم از تجربه‌های آنها برای بهتر کردن کشورهای فارسی‌زبان بهره ببریم.

اگر برای نخستین بار به منظور ادامه تحصیل، کارآموزی یا گذراندن فرصت مطالعاتی به فرانسه می آیید، توصیه می شود که مطالب بخش «پیش از سفر به فرانسه» را مطالعه فرمایید. البته برخی از موارد مطرح شده در آن احتمالا برای کسانی که به منظور گردشگری یا بازرگانی به فرانسه می آیند نیز سودمند است. همچنین مسایلی مربوط به آغاز زندگی در این کشور و به ویژه شهر پاریس در این بخش مطرح شده است.

اگر مایل به آشنایی اولیه با مسایل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این کشور هستید، توصیه می کنم به بخش «آشنایی با کشور فرانسه» نگاهی بیاندازید. اگر هم به دنبال راه های یادگیری زبان فرانسه هستید، لطفا به بخش «یادگیری زبان فرانسه» مراجعه کنید. این بخش به زودی به وبگاه افزوده خواهد شد.

bottom of page